23 Ocak 2011 Pazar

23 01 2011

Saat 23:49 bugün 11 dakika sonra sona erecek. Kendimizce bir oyunun adlandırmanın daniskası bir durum, tam saat onikide gün bitiyor, aslında bugünün gecesi diger günün ilk saatleri ve neden sabah degil?
Annemin, özge, ahiret sorusu sorma diyip durmasına şaşmamak lazım ben küçükken.

Bugün dörtte uyandım, sonra bir saat internetten birşeyler izleyip, hayal kurup,tekrar uyudum, onbirde gözlerimi açtığımda aslında hiç beraber uyanmadıgım birinin yoklugunu hissettim. Varlığını hissetmediğim birinin yokluğunu hissetmek karmasık duygusu ile telefonu elime aldım ve annemi aradım, sonrasında emine teyzemi aradım,

uykum geldi, kırmızı sarap beni iyi hissettiriyor, dost sohbeti de, tüm gece ve gün cok güzeldi, anlam doluydu ve her gördüğüm kişinin ve rastlantının hikayesi min 7 yıla dayanıyordu, hepsi kalbimde beynimde ve gönlümde, dengede, yazılı ifadesini yarına bırakıyorum, gördüm ki bu gece şimdi bu an olmuyor, gelmiyor, çıkmıyor, baktım ki hakkını veremeyeceğim, siyah esofmanın beyaz çizgilerinde bile kaybolmanın ifadesi çıkmayacak, en iyisi mi, güzel bir uyku cekmeli, ne yasanana, ne yazıya haksızlık etmemeli.

memnunum, yanımdaki yanımda, karşımdaki canımda.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder